הדברה סביבתית והרעלות

הדברה סביבתית והרעלות

סימבה הקטן הגיע למרפאה הוטרינרית בחדרה של ד"ר נעם רונן לטיפול חירום במהלך הלילה כשהוא מקיא מתנשם בכבדות ונמצא בחוסר מנוחה.

באותו בוקר בוצעה הדברה סביבתית בבית ובחצר וסימבה אכל מהדשא ווכתוצאה מכך ספג לגופו רעלים ונשקפה סכנה לחייו.

בזכות ערנות מצד הבעלים וטיפול רפואי מיידי במרכז הוטרינרי חדרה של ד"ר נעם רונן והצוות במרפאה נמנע אסון. בעיקבות מקרה ולמניעת מקרים נוספים אבקש את תשומת לבכם ל-5 דקות הקרובות לקריאת פוסט זה- יכול להציל חיים! שלכם, של חיות המחמד שלכם וגם של ילדיכם.

בתקופת האביב והקיץ אנו רואים מרכז הוטרינרי חדרה של ד"ר נעם רונן מקרים של הרעלות לאחר הדברה בסביבת בעלי החיים. חשוב מאוד לבצע הדברה כנגד פרעושים וקרציות בסביבת בעלי החיים

אולם חשוב לשמור מספר כללים:

בזמן ההדברה יש להקפיד שחיית המחמד לא תהיה באזור שבו עורכים את ההדברה. חשוב לוודא שלא תהייה חשיפה ישירה או גם עקיפה (למשל עשבים בחצר)
אין להשתמש בחומר ההדברה על גבי חיית המחמד!!!

לוודא שכלי אוכל מים וצעצועים לא יהיו באזור בזמן הדברה ובמידה וכן היו לשטוף אותם טוב טוב במים וסבון לאחר סיום ההדברה.

מיטות כריות ואזורי מרבץ שניתן לכבס-לכבס ולתלות בשמש. אור השמש מכיל קרינה אולטרה סגולה שפוגעת בטפילים (פרעושים וקרציות).

לפני שמחזירים את חיית המחמד לאזור שבה היא מתגוררת יש לשטוף את הריצפה/ הדשא עם מים ורק לאחר ייבוש של האיזור אפשר להחזירה למקומה.

במידה וחיית המחמד מראה סימני הרעלה כגון(התנשמויות כבדות, הקאות, התנהגות חסרת מנוחה, עוויתות) או כל התנהגות שאינה אופינית יש לרחוץ אותה במים וליבש אותה טוב עם מגבת. יש לפנות באופן מיידי לרופא הווטרינר כל דקה עשוייה להיות קריטית להצלחת הטיפול הוטרינרי.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אל המרפאה הוטרינרית בחדרה של ד"ר נעם רונן
 

הזמן טיפול

בניית אתרים :: webdepot