וטרינר – רופא חיות וקצת מעבר

וטרינר – רופא חיות וקצת מעבר


וטרינר הינו רופא חיות המורשה לטפל במגוון הרחב של בעלי החיים, חיות מחמד, חיות משק וכו´. קיימת תכנית אחת בלבד בארץ ללימודי וטרינריה ואליה מתקבלים הטובים שבטובים אשר כבר למדו תואר ראשון באחד מהמקצועות המוכרים והמאושרים כגון רפואה, רוקחות, הנדסה ביורפואית, ביולוגיה ועוד. לימודי הווטרינריה מאתגרים, מעניינים ובהחלט שלא קלים. יחד עם זאת, כל וטרינר חייב להיות לא רק בעל ידע נרחב ברפואה אלא גם בעל כישורים אישיים ובין אישיים לא פחות ממעולים ולפעול למען החיות בכל שעה על מנת להבטיח את בריאותן. ד"ר נעם רונן גאה להיות בוגר המחזור הראשון בבית הספר לרפואה וטרינרית בישראל.

להיות וטרינר – השירות ויחסי האנוש

 


ככלל אנשי המקצוע החופשיים, גם וטרינר פועל בתחום עיסוק המאופיין בתחרות רבה. בעוד המחירים בענף שומרים על סטטוס קוו, השירות האדיב והמקצועי  ויחסי האנוש שונים  בין מרפאה למרפאה והם אלה שיקבעו עד כמה מדובר במרכז איכותי ששווה לחזור אליו. וטרינר, בהקבלה לרופא, חייב להיות איש מקצוע מדרגה ראשונה ולהתאפיין ביחסי אנוש מצוינים. חשוב להבין כי חיות המחמד שלנו חסרות אונים בדרך כלל כאשר הן מגיעות לטיפול ותלויות באופן מלא ביחסו של הווטרינר כלפיהם. על כן, המטפל חייב לגלות אמפטיה וסבלנות עצומה כלפיהם, על מנת שחוויית הטיפול תהיה זכורה אצלם לטובה ולא כטראומה.   ד"ר נעם רונן ממליץ להגיע למרפאתו לא רק לצורך טיפול אלא לצורך כניסה עם בעל החיים למרפאה לקבל "צ´פר" המתאים לבעל החיים כדי שהתייחסות בעל החיים למרפאה תהיה חיובית ולא מלווה בפחד.

וטרינר - איכות המתקנים שנעשה בהם שימוש

 


על מנת שמרפאה ווטרינרית תעמוד ביעדיה, על כל וטרינר המועסק בה ליהנות מכל מה שהרפואה המודרנית מציעה לבעלי חיים במאה ה- 21. הדבר אומר כי במרפאה יהיה חדר ניתוח סטרילי עם מתקני אשפוז חדישים, חדרי התאוששות והחלמה, אמצעי הדמייה (רנטגן, אולטרה-סאונד ועוד), מתקנים לטיפולי שיניים, מזון רפואי מותאם אישית ועוד.
על מרפאה וטרינרית איכותית להציע מגוון שירותי רפואה לחיות המחמד ובעליהן כגון טיפולי שיניים, רפואת עיניים, חיסונים וכו´. בנוסף, רק וטרינר איכותי דוגמת נעם רונן,  אשר משכיל לנהל את מרפאתו ברמת שירות גבוהה הכוללת שעות פתיחה נרחבות, מיקום מרכזי, שירות של 24 שעות ביממה, מרפאה ניידת, שירות עד הבית, ניהול תיקי לקוחות ממוחשב ועוד, יזכה לקהל לקוחות נאמן ומרוצה לאורך תקופה ארוכה. ד"ר נעם רונן הוא וטרינר שמנהיג שיטה זו הן במרכז הוטרינרי בחדרה  והן במרפאה הוטרינרית באור עקיבא מתוך ההבנה שרק עם כל מרכיבי השירות הרפואי הוטרינרי  ברמה הגבוה ביותר יכולה לספק את השירות לחיית המחמד שמהווה חלק בלתי נפרד מהמשפחה.

הזמן טיפול

בניית אתרים :: webdepot